MÜSİAD DOST MECLİSİ KONUĞU FIRAT KAKLINMA AJANSI

MÜSİAD Elazığ 6. Dönem Başkanı Av. İbrahim GÖK’ün Bahçesinde Gerçekleşen Toplantıya, MÜSİAD Elazığ üyelerine Fırat Kalkınma Ajansı destekleri ve projeleri hakkında bilgi verildi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) Elazığ Geleneksel olarak düzenlenen Dost Meclisi Toplantısının bu hafta ki konuğu Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap YOĞUNLU Bey oldu.

Başkan Gürkan; İlimizde ve Bölgemizde Proje Bazında yatırımların canlanması ve desteklenmesi Konusunda Kalkınma ajansları bölgemizde ve Türkiye’de önemli projelere destek vermektedirler. Bu anlamında Fırat Kalkınma Ajansı büyük öneme sahiptir. Öncelikle bu bilgilendirme toplantısı için bizlere zaman ayırdıkları için Genel Sekreterimiz Abdulvahap YOĞUNLU Beye teşekkür ediyorum dedi.

Fırat Kalkınma Ajansı destekleri il ekonomisinin kalkınması adına büyük önem taşıdığına vurgu yapan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD)Elazığ Başkanı Tekin Gürkan, MÜSİAD olarak Fırat Kalkınma Ajansı Kurumu tarafından sağlanan destekleri çok önemsediklerini belirtti.

Fırat Kalkınma Ajansı Faaliyete geçtiği günden bugüne sunulan Projelerde ve alınan desteklerde ilimizin bu desteklerden oldukça fazla destek alan iller arasında yer alması ve bu projelerin problemsiz olarak faaliyetlerine devam etmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir.

Bu Başarıyı yakalamada emeği geçen Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Bey ve ekibini kutluyor, Başarılarının devamını diliyoruz dedi. 

Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yoğunlu, bizleri konuk olarak davet eden Sayın MÜSİAD Elazığ Başkanı Tekin Gürkan ve MÜSİAD üyelerine teşekkürlerini belirterek, Tekin Gürkan Başkanımıza ve yeni yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Fırat Kalkınma Ajansı’nın yapısı, faaliyetleri, Teknik destekleri, mali destekleri ve fizibilite destekleri hakkında bilgiler veren Yoğunlu, ayrıca İlimize kazandırdığı yatırımlar, projeler yapılacak olan projeler ve genel değerlendirmelerden bahsetti. Toplantı sonrasında MÜSİAD Elazığ Başkanı Tekin Gürkan tarafından Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap YOĞUNLU Beye Elazığ’a vermiş oldukları desteklerden dolayı plaket takdiminde bulundu.

EKONOMİ 9.06.2021 21:28:00 0