MİLLETVEKİLİ DEMİRBAĞ:'SİCİL AFFI GELİYOR.'

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, İş dünyasına ve Esnaflara MÜJDEYİ VERDİ

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, beklenen müjdeyi verdi. Milletvekili Demirbağ, “Elazığ iş dünyası ve esnaflarımız maalesef bir taraftan depremin yaralarını sarmaya çalışırken bir taraftan da Covid 19 ile mücadele ediyor. AK Parti milletvekilleri arkadaşlarımızın tümünün imzası ile hazırlanan, karşılıksız çek, protesto edilmiş senet, kredi kartı, matrah ve vergi artırımının yeniden düzenlenmesi ile borç yapılandırmasını da içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığına sunuldu. Hayırlı olsun” dedi.

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Ayışığı Gazetesine yaptığı özel açıklamada şunları söyledi: “Elazığ iş dünyası ve esnaflarımız maalesef bir taraftan depremin yaralarını sarmaya çalışırken bir taraftan da Covid 19 ile mücadele ediyor.  Türkiye geneline bakıldığı vakit özellikle Elazığ’da depremden sonra iyi niyetli iş dünyasındaki ve esnaflarımızın yazılmış çekleri, senetleri muhakkak olmuştur. Her daim ticaretlerinde önlerine çıkmamaları için bir takım kanun çalışması yapıldı, önümüze getirildi. Bize de bu konuda özellikle depremden sonra mağdur olan iş dünyasına ve esnafımıza destek olmamız gerektiğini düşündük. Elazığ esnafımızın da talepleri vardı. Bizde destek olduk ve imzaladık. AK Parti milletvekillerimizin imzasını taşıyan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Hayırlı olsun” Dedi.

 

BORÇLARI YAPILANDIRMA VE TAKSİTLER HALİNDE ÖDEME İMKANI GETİRİLDİ

Teklifle, 17 Kasım 2020 tarihinde yayınlanan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla kişi ve kuruluşların Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, İl Özel İdareleri. Belediyelere olan borçları yapılandırma ve taksitler halinde ödeme imkanı getirildiği hatırlatan Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, bu borçlar yeniden yapılandırma düzenlemesi yapılmasının amaçlandığını belirtti.

 

ALACAKLAR İÇİN YAPILANDIRMA İMKANI

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “İhtilaflı ya da inceleme ve takdir işlemleri devam eden alacaklar için yapılandırma imkanı getiriliyor. İktisadi kıymetler için yeniden değerleme yapma imkanı sağlanarak bu kıymetlerin bilançolarında güncel değerleriyle yer alması yönünde düzenleme öneriliyor.” Dedi.

 

GEÇMİŞ DÖNEM PERFORMANSI SİLİNİYOR

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “Karşılıksız çek, protesto edilmiş senet, kredi kartı ve diğer kredi borçlarını zamanında ödeyemeyenlerin yükümlülüklerine yerine getirmeleri halinde geçmiş dönemle performansına ilişkin olumsuz kayıtların dikkate alınmayacağı hususunda düzenleme yapılıyor.” Dedi.

EKONOMİ 29.05.2021 14:21:00 0