KOVANCILAR SAĞLAM ALTYAPISI İLE SÜREKLİ BÜYÜMEKTE

“İlk günkü heyecan ile yolumuza devam ediyoruz” diyen Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar “ Kovancıların yıllardır çözüm bekleyen KAPIAÇMAZ Dere Islahı çalışmalarına başladık. İçme suyu sondajında 90 metre de ilk suya ulaştık

KOVANCILAR SAĞLAM ALTYAPISI
İLE SÜREKLİ BÜYÜMEKTE

“İlk günkü heyecan ile yolumuza devam ediyoruz” diyen Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar “ Kovancıların yıllardır çözüm bekleyen KAPIAÇMAZ Dere Islahı çalışmalarına başladık. İçme suyu sondajında 90 metre de ilk suya ulaştık. 158 bin m2 üzerine inşa edeceğimiz bölgemizin hizmetine sunacağımız ‘Çakırkaş mesire alanımız ve Yöresel Ürün Çarşımız’ göz dolduruyor. Sağlam altyapımız, sürekli büyüyen, yetişmiş insan gücümüz, cesur, girişimci ve yenilikçi potansiyelimizle hedeflerimize doğru kararlılıkla ilerlemekteyiz.” diye konuştu.

 

Kovancılar’ı sağlam altyapı temelleri üzerinde yükselttiklerini kaydeden Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, şu görüşleri paylaştı: “Kovancılar üzerindeki prangaları kırıp atıyoruz. Tuzakları bozarak önümüze çıkartılan engelleri birer birer açarak yolumuza devam ediyoruz. Hayatımızı adadığımız bu mücadeleyi başarıya ulaştırarak, Kovancılarımızı 2023 hedeflerine kavuşturmakta kararlıyız. İlçemizin yıllardır çözüm bekleyen önemli sorunlarından biri olan seçim vaatlerimiz arasında yer alan Kapıaçmaz dere ıslah projemizin çalışmalarına başladık. 2600 m uzunluğunda çalışmalarına başlanan dere ıslahında emek ve gayretlerinden dolayı Milletvekillerimize, İl Başkanımıza, DSİ Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun.” dedi.

 

TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI
M.HADİ TUNÇ KOVANCILAR’A GELDİ

 

Kovancılar’ın yatırımcılar için cazip bir kent haline geldiği sözlerinin afaki bir temenniden ibaret olmadığını ifade eden Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle yatırımcıların ilçemize olan inançlarının, inşa ettiğimiz güçlü altyapı ve sağladığımız güven sayesinde giderek arttığına işaret ediyor. Bunlardan bir de ‘Altınkaz’ kaz çiftliğidir. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sn. M. Hadi Tunç ilçemize ziyarette bulundu. Güçlü yatırımcılarımızdan biri olan ve ilçemizde faaliyet gösteren, Türkiye’nin en büyük kaz çiftliklerinden ‘ALTINKAZ’ kaz çiftliğini ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgiler aldık. Sn. Bakanımıza nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Tabii ilçemizde felaket tellalları her dönemde olduğu gibi bugünlerde de yine iş başındadır. Siyasette her alanda kendi ikballerini ülkenin ve milletin felaketinde arayanlar hep olmuştur ve olacaktır. Milletimiz bir tarafta istiklal harbini verirken, diğer tarafta bir kesim, manda savunuculuğu yapıyor. Yaptığımız her yatırıma karşı birileri ‘istemeyiz’ diye ortaya dökülse de, biz yatırımlara ve yatırımcıların önünü açmaya devam ediyoruz” dedi.
 

ÇAKIRKAŞ MESİRE ALANIMIZDA İÇME SUYU
SONDAJINDA 90 METREDE İLK SUYA ULAŞTIK

 

“Suyumuzu korumakla vatanımızı korumak arasında mahiyet itibarıyla hiçbir fark yoktur.” diyen Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, “Belediyemiz Çakırkaş Mesire alanımızdaki içme suyu sondajında 90 metrede ilk suya ulaştık.  İnşallah 2023’e varmadan Kovancılar için yapacağımız ihale aşamasına getirdiğimiz projeleri başarıya ulaştıracağımıza inanıyoruz. Başta yürütmenin sorumluluğunu üstlenen Cumhurbaşkanlığımızla, üretim gücümüzün lokomotifi iş dünyamızla, sivil toplum kuruluşlarımızla velhasıl Kovancılarda ki vatandaşlarımızın her kesimiyle birlikte bu kutlu mücadeleyi zafere ulaştırana kadar durmayacağız, duraksamayacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

 

ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ SERMİN BALIK KOVANCILAR’DA, ÇAKIRKAŞ
MESİRE ALANIMIZI VE YÖRESEL ÜRÜN ÇARŞIMIZI GEZDİ

Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, “Elazığ Milletvekilimiz Sn. Sermin Balık ile birlikte ‘Çakırkaş mesire alanımızı ve Yöresel Ürün Çarşımızı’ ziyaret ettik. Çalışmalarına aralıksız devam ettiğimiz 158 bin m2 üzerine inşa edeceğimiz bölgemizin hizmetine sunacağımız Çakırkaş mesire alanımızda ve Yöresel Ürün Çarşımızda incelemelerde bulunarak, çalışmalarımız hakkında bilgiler verdik. Desteklerinden dolayı Sn. Milletvekilimize teşekkür ediyorum. Kovancılarımızın değişimi konusunda, geçtiğimiz yıllara göre gerçekten takdire şayan bir gelişme gösterdiğimizi kimse inkâr edemez. Biz, işimize bakıyoruz.” diye konuştu.

 

İSMETPAŞA MAHALLEMİZDE DOĞALGAZ HATTI
DÖŞEME ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR

 

Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, Kovacılar’ın önceki dönemlerde ne doğalgaz ne de doğalgaz döşeme hattının bulunmadığını belirterek, şunları kaydetti: “İsmetpaşa Mahallemizin doğalgaza kavuşturulması için eksik kalan bölgelerinde çalışmalarına başlanan kazı çalışmalarını yerinde inceleyerek ekiplerden çalışmalar hakkında bilgiler alıyorum. Doğalgazın Kovancılarımıza kazandırılmasında emek ve gayretlerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sn Bakanımıza, Sn. Milletvekillerimize, Sn. İl Başkanımıza, Aksa Bölge Müdürlüğümüze ve ilçe dinamiklerimize teşekkür ediyorum. Memleketimize hayırlı olsun.” dedi.

 

KOVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA ÇÖP TOPLAMA ARACIMIZ, AYNI
ZAMANDA ÇÖP KONTEYNİRLERİNİ YIKAYIP DEZENFEKTE EDİYOR

Kovancılar’da, Kovid-19 tedbirleri için çalıştıklarını, salgına ilişkin bütün gelişmeleri ayrıntılı bir şekilde takibe alıp önlem aldıklarını belirten Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, “İtfaiye ve temizlik birimlerimize bağlı ekiplerimiz cadde, sokak ve kaldırımlarda yıkama ve dezenfekte işlemlerini gerçekleştiriyor. Emeği geçen tüm personellerimize çok teşekkür ederim.  Kovancılar’da yeni hizmete sunduğumuz Çöp Toplama Aracımız, aynı zamanda Çöp Konteynerlerini yıkayıp dezenfekte etmektedir. Belli Periyotlarla tüm Konteynerlerin temizliğini yapacaktır. İlçemize Hayırlı Olsun. Her alanda özgürlüğümüzü gönlümüzce yaşayacağımız bir Kovancılar fotoğrafına kavuşmak için vatandaşlarımızı bir defa daha ‘tamam’ diye ifade ettiğimiz temizlik, maske, mesafe kurallarına sıkı sıkıya riayet etmeye davet ediyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.” şeklinde konuştu.

YAŞAM 29.06.2021 12:44:00 0