Kazanlar ihtiyaç sahipleri için kaynadı

Korona virüs tedbirleri kapsamında ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da bu Ramazan'da iftar çadırları kurulmadı. Elazığ Belediyesi ise her gün 600 kişilik 3 çeşit sıcak yemek hazırlayarak, evlere teslim ediyor.

Türkiye'de korona virüs salgını nedeniyle iftar çadırlarının kurulamadığı Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere Elazığ'da yemek dağıtılıyor. Elazığ Belediyesi Hayır Çarşısı mutfağında aşçılar tarafından her gün 600 kişiye yetecek kadar üç çeşit yemek yapılıyor. Aşçıların sabahtan başladığı mesaide hazırlanan yemekler, iftar saati yaklaşmaya başladığında presli makinelerde sıcak ve hijyenik olarak paketleniyor. Özenle paketlenen üç çeşit yemek, ihtiyaç sahibi ailelerin kapılarına kadar ulaştırılarak teslim ediliyor. Yemek dağıtımında özellikle yaşlı, engelli, yalnız ve ihtiyacı bulunan ailelere öncelik veriliyor.

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, “İnşallah pandemi ortamında yaşanan sıkıntıların biran önce ortadan kalkmasını Allah’tan diliyoruz. Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları özellikle sosyal anlamda güzel çalışmalar yapıyor. Bu yıl pandemiden dolayı iftar çadırları kurulmadı. Evlerimizde yaşlılara, bakıma muhtaç kişilere, engelli vatandaşlarımıza, bize gelen taleplere, daha önce evde bakım hizmeti verilen kişilere iftarda bir nebze yardımcı olabilmek amacıyla yemek götürüyoruz. Belediyemizin Hayır Çarşısı içerisinde hazırlanan yemeklerimizi yine kendi personelimiz ve araçlarımız tarafından ciddi bir çalışma ile vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Tüm bu çalışmalarımız insanımıza en iyi hizmeti yapmak içindir” dedi.

POLİTİKA 16.04.2021 12:07:00 0
Anahtar Kelimeler: Kazanlar ihtiyaç sahipleri kaynadı