Elazığ’ın Değeri Uluslararası Hazar Şiir Akşamları, Asilhan Arslan’ın Girişimleri İle Devlet Himayesine Alınıyor

Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Türkiye Cumhuriyeti ve Kırgızistan Cumhuriyeti’nin resmî organizasyonu olma yolunda… Müjdeli haberi ETSO Başkanı Asilhan Arslan verdi.

ETSO Başkanı Asilhan Arslan Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te iş forumu programı ve heyetler arası yuvarlak masa toplantısına katıldı. Toplantıda Başkan Arslan’ın uluslararası hazar şiir akşamlarının Türkiye cumhuriyeti ve Kırgızistan Cumhuriyeti’nin resmî organizasyonu olması yönündeki teklifi olumlu sonuçlandı.

Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Türkiye Cumhuriyeti ve Kırgızistan Cumhuriyeti’nin resmî organizasyonu olma yolunda… Başkan Arslan Müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyurdu.
Başkan Arslan, açıklamasında, “Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarının Türkiye Cumhuriyeti ve Kırgızistan Cumhuriyeti’nin resmî organizasyonu olması yönündeki teklifimize olumlu bakan ve bu önemli organizasyonumuzun Türkiye Cumhuriyeti’nin sahipleneceği bir organizasyon olması gerektiğini belirterek, derhal gerekli talimatları veren Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay ve Kırgızistan Bakanlar Kurulu Başkanı Ulukbek Maripov’a tüm Elazığlılar ve Ülkem adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

EKONOMİ 11.09.2021 13:13:00 0