ELAZIĞ SGK MÜDÜRÜ ERMAN: SON GÜN UNUTMAYIN

7256 Sayılı yapılandırma kapsamına alınan alacakların taksitlendirilerek öde imkânından faydalanmak isteyenler için son günlere girildi.

Sosyal Güvenlik il Müdürü Mehmet Sıtkı Erman, son yılların en cazip yapılandırılmasından faydalanmak isteyenlerin başvurularını e-Sigorta / e-devlet kanalıyla, şahsen veya posta yoluyla ilgili Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne veya Sosyal Güvenlik Merkezine yapabileceğini söyledi.

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mehmet Sıtkı Erman konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, başvuruların 1 Şubat saat 23.59’a kadar yapılabileceğini belirterek şunları söyledi;

“Sosyal Güvenlik Kurumunun 7256 Sayılı Kanunla yapılandırma kapsamına alınan alacakların son başvuru tarihinin dolmasına 5 gün kaldı.

Bu kârlı yapılandırmayı kaçırmayınız. 01.02.2021 Saat 23.59 tarihine kadar başvurmanız halinde son yılların en cazibeli yapılandırmasından faydalanabilirsiniz.

7256 Sayılı kanunla Sosyal Güvenlik Kurumuna olan borçların yapılandırılması imkânı sağlanmıştır. 2020 Ağustos ayı ve öncesi dönemlere ait ve kesinleşmiş olan;

• Sigorta Primleri

• Genel Sağlık Sigortası (GSS) primleri,

• İşsizlik sigortası primleri,

• İdari para cezaları,

• İş kazası veya meslek hastalığı sonucunda doğan rücu alacakları,

• Yersiz ödenen gelir ve aylıklardan doğan alacaklar,

• 4/b (BAĞ-KUR) sigortalılarının daha önce durdurulan hizmet sürelerinin ihyası halinde doğacak alacaklar,

YAPILANDIRMA KAPSAMINDADIR

Yapılandırma kapsamında; ana para borçlarınız için gecikme cezası ve gecikme zammı ile faiz uygulanmayacak, bunların yerine borçlarınız Yİ-ÜFE (Yurt içi üretici fiyatları endeksi) ile güncellenecektir.

Güncellenmiş borcunuzu ilk taksit ödemesi süresi sonu 01.03.2021 tarihine kadar peşin ödemeniz halinde Yİ-ÜFE tutarının  %90’ı, iki taksitle 30.03.2021 tarihine kadar ödemeniz halinde ise Yİ-ÜFE tutarının %50’si silinecektir.

GÜNDEM 29.01.2021 09:32:00 0
Anahtar Kelimeler: ELAZIĞ MÜDÜRÜ ERMAN: UNUTMAYIN