ELAZIĞ OSB MALİ GENEL KURULU YAPILDI

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Olağan Mali Genel Kurulu Yapıldı.

ELAZIĞ OSB MALİ GENEL KURULU YAPILDI

 

 

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Olağan Mali Genel Kurulu Yapıldı. Yapılan Genel Kurula Bakanlık Temsilcileri, OSB Yönetimi ve Sanayiciler katıldı. Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk'ün hedefi Elazığ OSB'de 12 Bin istihdama ulaşmak.

 

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Mali Genel kurulun açılışında Olağan Mali Genel Kurul Başkanlık divanı oluşturuldu. Saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı okundu. 2020 yılında yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verildi. 2021 yılı hedefleri, yapılacak olan projeleri sanayicilere anlatıldı. Yönetim Kurulu, denetim kurulu raporları okunarak görüşüldü. Yeminli Mali Müşavir tarafından hazırlanan denetim raporu, bilanço ve gelir-gider tabloları da okunarak görüşüldü ve karara bağlandı.

 

“HEDEFİMİZ ELAZIĞ OSB'DE 12 BİN ÇALIŞAN”

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk Elazığ organize sanayi bölgesinin Türkiye için öneminden bahsederek, Türkiye'nin dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında yer alması hedefinde girişimci ve sanayicilere büyük görev düştüğünü söyledi. 

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk yapmış olduğu konuşmada Elazığ OSB'nin Türkiye'deki en önemli başarı hikâyelerinden birisi olduğunu vurguladı.

Elazığ'ın geniş ve gelişmiş bir OSB tecrübesine sahip olduğunu belirten Öztürk, “2021 Aralık ayı itibariyle sona erecek olan Cazibe Merkezi Destekleme Programı kapsamında ki 6.ncı bölge teşviklerinin bitmesidir. Biz OSB Yönetimi olarak bu konu ile ilgili gerekli girişimlerde bulunduk ve gerekli çalışmaları yapıyoruz. Ayrıca şu anda OSB'de aktif olarak 220 firma faaliyetlerini sürdürmektedir. Son bir yılda yapılan yatırımlar ile istihdam sayımız 8 Bin sayılarına ulaştı. Yapılacak olan Tekstilkent projemiz ile yaklaşık 3.500 kişi istihdam sağlanması hedeflenmektedir. Böylece OSB'deki çalışan sayılarımız yaklaşık 12 Bin sayılarına ulaşacaktır. Yeni açılacak alanlar ile birlikte OSB'yi 1.000 Hektarlık alana büyütüyoruz. Son olarak Bakanlık Temsilcilerine, Divan Başkanına, Üyelerine ve Sanayicilerimize katılım sağladıkları için teşekkür ederim” dedi.

GÜNDEM 12.08.2021 01:04:00 0
Anahtar Kelimeler: ELAZIĞ GENEL KURULU YAPILDI
  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR