Başkan Top: 'Elazığ'ı Ankara'ya Taşıyacağız'

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Cebrail TOP 6-10 Ekim tarihileri arasında Ankara'da Elazığ Yöresel Gıda Etkinliği yapılacak.

Elazığ Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Cebrail Top, Ankara Elazığ Federasyonu (ANELFED) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr Haşim Çakırbay ile birlikte 6-10 Ekim tarihlerinde Elazığ Yöresel Gıda etkinliği yapılması konusunda toplantı yaptıklarını ve bu tarihlerde adeta Elazığ'ın Ankara'ya taşınacağını söyledi.
KAPALI ÇARŞI ESNAFI HEYECANLI

Depremle sarsılan ve pandemiyle birlikte uzun süre işyerlerini açamayan Elazığ'ın tarihi çarşısı Kapalı Çarşı'da esnaflar büyük bir heyecanla yaz sezonunu bekliyordu. Gurbetçi hemşehrilerimizin Elazığ'a gelmesiyle birlikte esnaf biraz nefes alsa da bu yıl beklenilen olmadı. 

Ankara'da düzenlenecek Elazığ Yöresel Gıda etkinliği, şimdiden esnafı heyecanlandırmaya başladı. 

Konuyla ilgili açıklamalarda Bulunan Başkan Cebrail Top: "Ankara Elazığ Federasyonu (ANELFED) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haşim Çakırbay ile birlikte 6-10 Ekim tarihlerinde Elazığ Yöresel Gıda Etkinliği yapılması konusunda toplantı yaptık. Meslektaşlarıma hayırlı uğurlu olsun, rabbim bol helal kazançlar nasip etsin inşallah… Bu tarihlerde tabiri caizse Elazığ'ı Ankara'ya taşıyacağız. Özellikle Kapalı Çarşı esnafımız bu yıl turist sayısının az olmasından dolayı beklenen ivmeyi yakalayamadı. İnşallah güzel bir etkinlikle esnaflarımıza nefes aldırmış olacağız" dedi. 

GÜNDEM 11.09.2021 13:04:00 0