Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “Elazığ Gastro Elazığ Lezzet Şöleni 2021’i çok önemsiyorum ve destekliyorum”

Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, “Elâzığ’ımızın yemeklerini lezzetlerini gastronomisini Türkiye’ye dünyaya tanıtmak açısından çok önemli. Hepimize önemli görevler düşüyor." dedi.

AGAFED üyesi Elazığ Gastronomi ve Turizm Derneği Başkanı Harun Seyran tarafından “Elazığ Lezzet Şöleni Projesi”nin tanıtımı Okan Üniversitesi Gastronomi Bölüm Başkanı İlkay Gök Koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. Amaç Harput Türk mutfak kültürü dünyaya tanıtmak.
Elazığ’da, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından desteklenen Elazığ Gastronomi ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen “Elazığ Lezzet Şöleni Projesi 2021”nin tanıtımı görkemli Elazığ Belediyesi mehter takımı ile başladı ve EFTUD Folklor ekibinin muhteşem Elazığ oyunları ile göz doldurdu. Ünlü Program Sunucusu Milad Erdoğmuş’un takdim sunumu ile Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ önderliğinde, başkanlardan, gastronomi uzmanlarından fikirler ve tavsiyelerle gerçekleşen tanıtım toplantısında, Elazığ gastronomisinin kalkınması için formüller verildi.
Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, konuşmasında şunları söyledi: “Elazığ Valiliğinin himayelerinde Elazığ lezzet şöleni 2021 projesi münasebeti ile bir aradayız. Öncesinde Ankara ve İstanbul yöresel ürünler fuarındaydık ve dünde İzmir’deydim açılışta bulunduk. Gece saat 03:00 gibi Elazığ’a geldik. Gerçekten gastronomi etkinlikleri çok daha önemli. Ankara ve İstanbul’da ki fuarlar deprem ve pandemi döneminde etkilenen esnafımızın ciddi ekonomik sıkışıklık oldu esnafımızı önemli ölçüde hırpalandı dolayısı ile fuarlar onların ileri boyutta faydalanması için bir can suyu niteliği taşıyordu. Elazığ Gastro Elazığ Lezzet Şöleni 2021’in önemi çok daha farklı Elâzığ’ımızın yemeklerini lezzetlerini gastronomisini Türkiye’ye dünyaya tanıtmak açısından çok önemli. Burada Elazığ’ımızın tanıtımında tarihimizle, kültürümüzle, musikimizle, turizmimiz ile turizm bölgesiyiz ama turizm tanıtımımız yeterince yapılamadı kanaatindeyim. Hepimize önemli görevler düşüyor bir ayağı da gastronomi lezzet ve yemeklerimizin tanıtılması. Bu nedenle Elazığ Gastro Elazığ Lezzet Şöleni 2021’i çok önemsiyorum. Elazığ Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Harun Seyran’a ve Mehtap Özer Seyran’a bu programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

POLİTİKA 21.11.2021 21:52:00 0